Poradnik palacza

Broszura "Nowoczesne palenie węglem i drewnem" to 24 strony podstawowych informacji o poprawnym, efektywnym, bezpiecznym, BEZDYMNYM paleniu paliwami, które dotąd były udręką i złem koniecznym. Ale – poprawnie używane – mogą być źródłem taniego i czystego ciepła.

Chcesz, by sezon grzewczy zaczął wreszcie nadawać się do życia? Rozpowszechniaj tę broszurę gdzie tylko możesz. Nikt nie musi kopcić, bo to się nie opłaca – ale ludzie tego nie wiedzą!

Pobierz poradnik

Poradnik na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0. Możesz dowolnie pobierać, kopiować, rozsyłać, drukować, jak również wykorzystać całość lub część we własnych publikacjach – wystarczy zaznaczyć, że źródłem jest CzysteOgrzewanie.pl.

Chcę wersję papierową

3 myśli nt. „Poradnik palacza

 1. Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog, Poznań

  brawo.
  Dzisiaj po naszych wnioskach (Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog, Poznań, prezydent miasta powołał pełnomocnika a wkrótce spec zespół ds, walki ze smogiem, z udziałem Koalicji. Będę próbował namówić zespół na szeroko zakrojoną kampanie edukacyjna, włącznie z pokazami palenia od góry i dystrybucją choćby tego przewodnika.
  Autorze, proszę napisz do nas abyśmy mogli dalej kontaktować się mailowo
  koalicjaantysmogowa.poznan@gmail.com

  Odpowiedz
 2. zenek

  Właśnie w identyczny sposób palę w piecu typu niby koza w salonie ,przy kominie kominkowym ,piecyku żeliwnym 12kw .Po roku palenia zbieram tylko garść sadzy.Palę węglem , drewnem różnym, i torfem. Oszczędności na paliwie są spore.Proponuję od dawna wszystkim znajomym taki sposób spalania opału.

  Odpowiedz
 3. A.G.

  Palę tak od 5 lat, Pomimo pewnych wad na razie nikt nie wymyślił nic lepszego jeśli chodzi palenie węglem w zwykłym węglowym piecu, Moja uwaga jest taka że w zasadzie instalacja kierownicy powietrza wtórnego jest wymagana inaczej nie ma wystarczającej ilości tlenu od góry aby dopalić cały dym, można ewentualnie uchylić drzwiczki zasypowe ale to nie to samo, tak więc potrzebne są przeróbki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.