Promocja

Zaktualiowano: 12 sierpnia 2019

Wiedza o poprawnym paleniu węglem i drewnem szerzy się głównie dzięki zaangażowaniu zwykłych ludzi, na zasadzie samopomocy. Ktoś sprawdził rzecz u siebie, zaobserwował świetne efekty, więc przekazuje wiedzę sąsiadom, rodzinie, znajomym. Zazwyczaj 8 na 10 osób nie załapie tematu, ale 1-2 owszem. One spróbują, i podadzą to dalej – i tak to się kręci.

Poniżej znajdziesz materiały pomocne w propagowaniu wiedzy o poprawnym paleniu węglem i drewnem.

Ulotki i plakaty

Tutaj znajdziesz gotową ulotkę, która w najbardziej skondensowanej formie (jedna kartka A4) wyjaśnia, jak poprawnie palić węglem i drewnem. Ulotka powstała w procesie kilkuletnich już testów na ludziach. Bierz, drukuj i dystrybuuj gdzie się da.

Poradnik: nowoczesne palenie węglem i drewnem

Najważniejsze informacje zebrane w krótkim dokumencie, który można wydrukować nawet na domowej drukarce i podać dalej tym, którzy może nie ogarniają internetu.

Pokazy palenia bez dymu

Najskuteczniej jest pokazać palenie bez kopcenia na żywo – bo ludzie nigdy czegoś takiego nie widzieli i wszelkie opowiadania niewiele dają. Dlatego jeśli możesz – zaproś sąsiada, krewnego czy znajomego do własnej kotłowni i na żywym przykładzie pokaż, jak to się robi.

My prowadzimy wyjazdowe pokazy poprawnego palenia z użyciem przenośnych pieców w miarę posiadanych – bardzo skromnych – sił i środków.