Śląska gangrena węglowa (Metropol, 2006)

Zaktualizowano: 21 listopada 2014

W gazetach przeznaczonych na rozpałkę można przypadkiem znaleźć ciekawe rzeczy z bliższej lub dalszej przeszłości. W dziale "Lektury z rozpałki" znajdą się takie właśnie znaleziska o różnej tematyce (jeśli masz coś ciekawego i chciałbyś się podzielić, to też chętie przyjmiemy).

Dziś o Śląsku i działalności kopalń. Zwykle tego tematu nie ruszamy, bo co zrobisz? Szkoda tylko frustracji. Jednak ta opinia o sytuacji w górnictwie sprzed 8-9 lat jest zaskakująco aktualna. Trudno osobie niemającej informacji z pierwszej ręki orzekać, na ile autor ma rację w detalach, ale wystarczy nawet pobieżnie śledzić wiadomości związane z górnictwem, by zgodzić się co do jednego: śląski węgiel to wspólnota interesu ponad podziałami politycznymi. To wyjaśnia bezsilność polityków wobec górniczych związków zawodowych czy ślamazarne tempo wprowadzania jakichkolwiek zmian, nawet tak potrzebnych jak normy jakości dla paliw węglowych.

Tekst autorstwa Sylwestra Latkowskiego z 27 listopada 2006 roku z bezpłatnej gazety Metropol (nie mylić z Metrem). Pełny tekst poniżej (kliknij obrazek, aby uzyskać dużo większy rozmiar).

metropol_2006_slaska_gangrena_weglowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.