Poruszanie się w tematyce ogrzewania domu znów staje się prostsze. Na światło dzienne wystawiamy nowe narzędzie, które – mamy nadzieję – pomoże wielu z was jak najlepiej wydać ciężko zarobione pieniądze w taki sposób, by następna zima (i każda kolejna) była ciepła i wolna od problemów typu: a czy będzię się palić? a czy starczy węgla do wiosny? Zenek, wstań i dosyp bo zamarzniemy do rana.
Oto CieploWlasciwie.pl – strona, na której bez specjalistycznej wiedzy wykonasz przybliżony audyt energetyczny budynku w 3 minuty.
Nie brzmi atrakcyjnie? Zobacz, do czego ci się to przyda:
- poznasz przybliżone zapotrzebowanie cieplne budynku dla ogrzewania – dzięki temu, kupując kocioł węglowy, wybierzesz moc odpowiednią do potrzeb, a nie dwa razy większą, za radą sprzedawcy i sąsiada. Będziesz ogrzewał ekonomicznie i bezproblemowo zamiast walczyć z sadzą, smołą i brać kredyt na kolejną tonę zmarnowanego opału. Znając potrzebną ci moc, możesz znaleźć dobry kocioł w naszym rankingu.
- jeśli podasz aktualne zużycie opału, dowiesz się jak efektywnie działa twoja instalacja grzewcza, a tym samym czy jest sens kupować nowy kocioł, czy też stary sprawuje się na tyle dobrze, że inwestycja się nie opłaci.
- sprawdzisz, ile kosztowałoby ogrzanie domu innymi źródłami ciepła: węglem, miałem, drewnem, gazem czy prądem. Nie musisz już ufać w ciemno opiniom sąsiadów, jaki to gaz jest zimny, bo przecież oni całą zimę grzeją na +18st.C, a rachunek ich spłukuje doszczętnie. Być może w twoim domu, dobrze zaizolowanym i niewielkim, roczny koszt ogrzewania gazem będzie tylko kilkaset złotych wyższy niż w przypadku węgla. Czy za taką kwotę nie warto pozwolić sobie na luksus?
- dowiesz się, którędy twój dom traci najwięcej ciepła – izolacja dachu czy stropu w piwnicy to często najskuteczniejszy sposób drastycznego obniżenia kosztów ogrzewania. Nowy kocioł z elektroniką i miedziane rurki to tylko sprawy estetyczne – tutaj zaś dowiesz się, jak realnie wyrwać zimie z paszczy część twoich pieniędzy.
Projekt jest stosunkowo młody i na pewno zdarzą się problemy wieku dziecięcego. Jeśli zauważysz jakiś problem, coś cię zdenerwuje (a może i ucieszy?) – nie wahaj się przelać wrażeń w maila.