Czym i za ile ogrzewać - CieploWlasciwie.pl

Zaktualizowano: 8 marca 2021

Poruszanie się w tematyce ogrzewania domu znów staje się prostsze. Na światło dzienne wystawiamy nowe narzędzie, które - mamy nadzieję - pomoże wielu z was jak najlepiej wydać ciężko zarobione pieniądze w taki sposób, by następna zima (i każda kolejna) była ciepła i wolna od problemów typu: a czy będzię się palić? a czy starczy węgla do wiosny? Zenek, wstań i dosyp bo zamarzniemy do rana.

 

CieploWlasciwie.pl

 

Oto CieploWlasciwie.pl - strona, na której bez specjalistycznej wiedzy wykonasz przybliżony audyt energetyczny budynku w 3 minuty.
Nie brzmi atrakcyjnie? Zobacz, do czego ci się to przyda:

 • poznasz przybliżone zapotrzebowanie cieplne budynku dla ogrzewania - dzięki temu, kupując kocioł węglowy, wybierzesz moc odpowiednią do potrzeb, a nie dwa razy większą, za radą sprzedawcy i sąsiada. Będziesz ogrzewał ekonomicznie i bezproblemowo zamiast walczyć z sadzą, smołą i brać kredyt na kolejną tonę zmarnowanego opału. Znając potrzebną ci moc, możesz znaleźć dobry kocioł w naszym rankingu.
 • jeśli podasz aktualne zużycie opału, dowiesz się jak efektywnie działa twoja instalacja grzewcza, a tym samym czy jest sens kupować nowy kocioł, czy też stary sprawuje się na tyle dobrze, że inwestycja się nie opłaci.
 • sprawdzisz, ile kosztowałoby ogrzanie domu innymi źródłami ciepła: węglem, miałem, drewnem, gazem czy prądem. Nie musisz już ufać w ciemno opiniom sąsiadów, jaki to gaz jest zimny, bo przecież oni całą zimę grzeją na +18st.C, a rachunek ich spłukuje doszczętnie. Być może w twoim domu, dobrze zaizolowanym i niewielkim, roczny koszt ogrzewania gazem będzie tylko kilkaset złotych wyższy niż w przypadku węgla. Czy za taką kwotę nie warto pozwolić sobie na luksus?
 • dowiesz się, którędy twój dom traci najwięcej ciepła - izolacja dachu czy stropu w piwnicy to często najskuteczniejszy sposób drastycznego obniżenia kosztów ogrzewania. Nowy kocioł z elektroniką i miedziane rurki to tylko sprawy estetyczne - tutaj zaś dowiesz się, jak realnie wyrwać zimie z paszczy część twoich pieniędzy.

Projekt jest stosunkowo młody i na pewno zdarzą się problemy wieku dziecięcego. Jeśli zauważysz jakiś problem, coś cię zdenerwuje (a może i ucieszy?) - nie wahaj się przelać wrażeń w maila.

4 myśli nt. „Czym i za ile ogrzewać - CieploWlasciwie.pl

 1. jan nowak

  Jako użytkownik i instalator kotłów między innymi firmy Galmet informuję, że jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą fimą.
  Jest to Polski producent i solidny partner. Zatrudniając ponad 700 osób nie może sobie pozwolić na złą jakość wyrobów. Posiada również serwis fabryczny, który działa na terenie całego kraju.
  Niestety nie zgadzam się z opiniami na Państwa stronie na temat tej firmy. Szkoda, że nie podajecie Państwo swoich namiarów chętnie wymieniłbym poglądy praktyczne a nie marketingowe. Brak kontaktu do operatora strony pozwala sądzić, że właścicielem tej strony jest firma konkurencyjna dla Galmetu stosująca nieuczciwe chwyty marketingowe. Ciekawe czy posiadacie zgodę producenta na wykorzystywanie jego materiałów marketingowych.
  Pozostaję z poważaniem.
  Uczciwy instalator

  Odpowiedz
  1. admin Autor wpisu

   Kontakt jest powszechnie dostępny, tylko trzeba przewinąć do końca tej strony.

   Na tej stronie nie ma ani jednej opinii dotyczącej firmy Galmet czy też jakości wykonania jej wyrobów. Jest natomiast analiza konstrukcji jednego z kotłów pod kątem jego przydatności do ekonomicznego spalania węgla, która wypada dość słabo. A to z kolei wynika nie z jakiejś antypatii do firmy jako takiej, ale z faktu, że ów kocioł należy do gatunku kotłów górno-dolnych, których zestaw wad jest podobny, niezależnie od producenta.
   Jeśli jest Pan w stanie merytorycznie podważyć wymienione tam wady tego kotła, to zapraszam do dyskusji. Zawsze chętnie uznam swój błąd i zamieszczę sprostowanie, o ile będzie to miało rzeczowe podstawy.

   Odpowiedz
 2. Anonim

  witam serdecznie jak policzyć moc pompy ciepła do pomieszczeń:
  200m wys h 3.5m temperatury w pomieszczeniu około 15-18 stopni

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.